Kas olete plastpakendit õigesti kasutanud?

- Sep 09, 2019-

Kas klammerdusfilmi kasutate õigesti?


Kilemähise osas oleme väga tuttavad, sest see on peaaegu kohustuslik ese köögis.

Enamik tänapäeval turul nähtavaid kilemähiseid ja kilekotte on valmistatud toorainena vinüüli põhisegu polümerisatsiooni teel. Klammerduskile klassifikatsiooni määrab ka erinevus vinüüli põhipartiklis.


Turul pakutavad kilemähised võib jagada kolme kategooriasse: üks on polüetüleen, mida nimetatakse PE-ks, ja seda kasutatakse enamasti toidu pakendamiseks, näiteks supermarketitest ostetud köögiviljadesse pakitud kiled, suupistete kilekotid jne; Klass on polüvinüülkloriid, lühendatult PVC. Sellel plastpakendil on suur läbipaistvus, tugev viskoossus ja hea vastupidavus. Enamasti kasutatakse seda supermarketites lahtiste toiduainete pakkimiskiledes ja suurtes kioskites pooltoodete pakkekiledes, kuid see võib inimkehale teatavat kasu tuua. Kolmas kategooria on polüvinülideenkloriid, millele viidatakse kui PVDC-le, millest valmistatakse tavaliselt singi välispakendikotid, keedetud välispakendikarbid ja mõned ühekordselt kasutatavad lauanõud.

Me kõik teame, et kui värskeid puu- ja köögivilju õigel ajal ei söö, kaovad isegi osa külmkapis leiduvatest toitainetest. Sel ajal saab selle kilemähisega mähkida, nii väheneb vee ja toitainete kadu tunduvalt ning külmkapis olev toit võib ära hoida üksteise lõhna. Kui külmikus olevad mädanenud puu- ja köögiviljad pakitakse kilemähisega, saab selle ka eraldada. Roll.


Arusaamatus klammerdunud filmist

Kuid mitte kõiki puu- ja köögivilju ei saa kilemähisega, näiteks redise, kurgi ja ubadena pakitud plastikümbrisega säilitada, mitte ainult ei saa värskena hoida ja isegi toidus sisalduvad algsed toitained kaovad. Mitte ainult seda, kuid kui klambrit kasutatakse valesti, on sellel palju kahjulikke mõjusid. Näiteks kui värskelt keedetud kuum roog kaetakse kileümbrisega, põhjustab see nõus kiirenenud C-vitamiini kadu ja kui kõrge temperatuur või rasvane kokkupuude plastmähisega, eriti PVC-kilega, võib see suurendada PVC mähkimiskile. Plastifikaatoreid imendub keha õliga, mis on inimkehale kahjulik.


Ehkki klammerdunud film on meie ellu palju mugavust juurde toonud, peame siiski tähelepanu pöörama ka sellele tekitatavale kahjule. Kleepkile ostmisel proovige valida tavaliste tootjate toodetud tooteid ning ka klambri kasutamine peaks olema standardiseeritud.

Kui me kasutame oma elus kilemähiseid, on klammerduskile lihtne üksteise külge kleepida ja neid on keeruline eraldada. Sellises olukorras võite plastikust ümbrise hoida külmkapis ja selle kasutamisel välja võtta. Leiate, et iga kihi kihti on palju lihtsam maha koorida. Selle põhjuseks on asjaolu, et mähisekile materjal kaotab jahutamisel ajutiselt kleepuvuse ja kliimaseade vähendab ka filmide vahelist tüütut staatilist elektrit; samal ajal muutub ka plastist mähkimiskile molekulaarne koostis madala temperatuuri tingimustes.


Paari:Kust osta liikuvat plastpakendit Suurepärane tootja Järgmise:Uued tooted turul